pilt

 

 

 logo-eesti


Uuringu teostamist on pidanud vajalikuks ning selle juhtrühma kuuluvad teiste seas Eesti Linnade Liidu (ELL), Eesti Maaomavalitsuste Liidu (EMOL), Keskkonnaministeeriumi, Terviseameti, Keskkonnaameti ja Konkurentsiameti esindajad.

„Selliste oluliste partnerite koostöös võib loota, et tulemus võetakse omaks ja keskendutakse vee-ettevõtluse korraldamisele mahuka riigiabita. Märksõnadeks peavad saama efektiivsus, keskkonnasäästlikkus ja õiglane veeteenuse hind, mis tagaks kvaliteetse teenuse kestliku kättesaadavuse tulevikus,“ märkis Vahur Tarkmees. „Uuringuga tahame eelkõige leida vastuse küsimusele – milline oleks sotsiaalmajanduslikult parim viis korraldada veeteenuse osutamist nii, et see oleks ka jätkusuutlik.“

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu otsustas toetada Eesti Vee-ettevõtete Liidu taotlust „Uuringu teostamine jätkusuutliku vee-ettevõtluse strateegiliseks korraldamiseks Eestis“ programmi 154 880 euroga.

Uuring valmib 2017. aasta sügiseks. Seda aitavad läbi viia Civitta Eesti AS ja OÜ Keskkonnalahendused.

Uuringu teostamise tulemuseks on jätkusuutliku ÜVVK teenuse osutamise mudel jätkusuutliku vee-ettevõtluse strateegiliseks korrastamiseks Eestis. Uuringus antakse ülevaate ÜVVK sektori sotsiaalmajanduslikust olukorrast Eestis, töötatakse välja metoodika vee-ettevõtjate jätkusuutlikkuse hindamiseks, kirjeldatakse jätkusuutliku vee-ettevõtja struktuuri ja toimimist, analüüsitakse ja hinnatakse ÜVVK sektori ja vee-ettevõtjate jätkusuutlikkust, modelleeritakse Eestile sobivaim jätkusuutliku ÜVVK teenuse osutamise mudel ning koostatakse strateegiline tegevuskava, et korrastamise protsessi stimuleerida ja ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni teenuse osutamise sektor saaks jätkusuutlikuks.

Eesti Vee-Ettevõtete Liit (www.evel.ee) ehk EVEL on 1995. aastal loodud üleriigiline ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kaudu teenust osutavate vee-ettevõtjate ja sama tegevusalaga seotud teiste ettevõtjate vabatahtlik ühendus. EVELisse kuulub 46 vee-ettevõtet ja 26 vee-alaga seotud ettevõtet.

Täiendav informatsioon:
Vahur Tarkmees, EVELi tegevdirektor
Tel: +372 530 92 153; e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veiko Kaufmann, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus juhatuse esimees
Tel: 627 4123; E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.